Великолепетиська селищна рада

Перевірка військово-облікового документа

Дата: 30.05.2024 18:16

Відповідно до Закону 3633-ІХ, у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського, а також представника ДПСУ у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Фото без опису

▪️Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. No 560 регулюється, що у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники ТЦК та СП або поліцейські, а також представники ДПСУ мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

🔸Право на перевірку військово-облікового документа (військово- облікового документа в електронній формі) у резервістів та військовозобов’язаних під час мобілізації надається представникам ТЦК та СП, уповноваженим вручати повістки.

▪️Перевірка військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років може здійснюватися:

➖у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України — представниками органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби

➖за місцем проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах) — уповноваженими представниками ТЦК та СП або поліцейськими.

🔸Під час перевірки військово-облікового документа (військово- облікового документа в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу, уповноважений представник ТЦК та СП або поліцейський здійснює фото- і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації.

*у разі коли під час перевірки військово-облікового документа встановлено, що особа перебуває на військовому обліку в розвідувальних органах, то процес фото- і відеофіксації пред’явлення такими особами документів не здійснюється.