Великолепетиська селищна рада
Херсонська область, Каховський район

Заходи проведені Великолепетиським селищним народним краєзнавчим музеєм ім. О. І. Ціпко з нагоди 77-ї річниці звільнення Великолепетищини від фашистських окупантів

Дата: 09.02.2021 16:05
Кількість переглядів: 382

Шановні друзі! 77 років тому було ліквідовано Нікопольський плацдарм ворога і визволено населені пункти Великолепетиської селищної ради. Нікопольський плацдарм був утворений фашистами з метою по-перше, пробити через нього сухопутний коридор для виводу 17-ї ворожої Армії з Криму; і по-друге, якомога довше утримувати криворізький і марганцевий рудні басейни, бо покладів власної марганцевої руди Німеччина не мала, а без неї не можна було варити броньовану сталь.

Фото без опису

Більше 100 днів йшли запеклі бої на Великолепетиській землі. Адже всі населені пункти знаходились в межах ворожого плацдарму, а Костянтинівка і Катеринівка на межі зіткнення радянських і фашистських військ.

Багато полягло радянських воїнів за визволення Великолепетищини від фашистських загарбників. Тисячі воїнів за мужність і героїзм були нагороджені орденами і медалями.

З метою, щоб пам’ять про цю визначну подію не була втрачена, на протязі 1-5 лютого 2021 року директором селищного народного краєзнавчого музею проведено відео лекторії з показом 36-хвилинної нарізки зі своїх авторських документальних фільмів «Причини утворення Нікопольського плацдарму» і «Ліквідація Нікопольського плацдарму» у Великолепетиському ПТУ № 22, Великолепетиській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, та 4 відеолекторія у 8-9-х класах Великолепетиського опорного закладу середньої освіти. За сприяння начальника відділу соціально-культурної сфери Великолепетиської селищної ради Трохименко Тетяни Вікторівни, Побийвовк Наталії Анатоліївни та водія відділу освіти Глоби Олександра Івановича було проведено відео лекторії у Катеринівському будинку культури-філії, у Малолепетиській і Князегригорівській загальноосвітніх школах. У останній спільно з завідувачем Князегригорівського народного краєзнавчого ім. В. А. Якубова музею-філії комунального закладу «Великолепетиський селищний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» Великолепетиської селищної ради Бондаренко Любов Михайлівною. Всього 9 відеолекторіїв відвідали 189 учнів і 25 дорослих.

Крім того у «Великолепетиському селищному народному краєзнавчому музеї ім. О. І. Ціпко» було проведено 2 позапланові екскурсії. Надано альбоми з фотографіями воїнів-визволителів та авторські книги присвячені боям на Нікопольському плацдармі для виставки у Великолепетиському ЦСБ. Вийшла стаття в газеті «Таврійські вісті» «Нагороджені за звільнення Великолепетищини». Директор музею здійснив виступи на радіо «ЛепетихаFM», на відкритті дитячого та дорослого турнірів з міні-футболу, надав історичні довідки під час покладання вінків до братських могил і пам’ятних місць у Великій Лепетисі та за її межами до Дня звільнення Великолепетищини від фашистських загарбників. На урочистостях у ЦСБ присвячених цій значній події в житті Великолепетиської селищної ради прозвучав його виступ, і було показано 20-хвилинну нарізку з його авторських фільмів «Причини утворення Нікопольського плацдарму» і «Ліквідація Нікопольського плацдарму». На сторінці музею у Фейсбуці бажаючі можуть переглянути авторські документальні фільми Миколи Марченка «Причини утворення Нікопольського плацдарму», «Ліквідація Нікопольського плацдарму», «Голокост у Херсоні у 1941-1944 році очима очевидця» та «Голокост в долях членів українсько-єврейської родини». А також створену Миколою Марченком нарізку фрагментів з документального фільму «Зустріч з правдою».

Значна робота проведена завідувачем Князегригорівського народного краєзнавчого ім. В. А. Якубова музею-філії комунального закладу «Великолепетиський селищний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» Великолепетиської селищної ради Бондаренко Любов’ю Михайлівною. В рамках святкування 77-ї річниці визволення села Князе-Григорівки було проведено 2 екскурсії ля учнів 6 і 9 класів місцевої школи, які відвідали 25 учнів і 2 вчителя. Любов Михайлівна, на засіданні Клубу «Відлуння», який спільно проводили працівники Князегригорівських будинку культури-філії, бібліотеки-філії і музею-філії,  розповіла присутнім про часи окупації села, і його визволення. Надала матеріали для виставки. Засідання Клубу відвідали 10 учнів і 20 дорослих людей.

З Днем визволення Великолепетищини Вас, шановні друзі.

Директор Великолепетиського селищного 

народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко М. М. Марченко

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь