Великолепетиська селищна рада
Херсонська область, Каховський район

Відео лекторії до 7-ї річниці початку агресії Росії проти України

Дата: 01.03.2021 09:10
Кількість переглядів: 356

26 лютого директором Великолепетиського народного краєзнавчого музею ім. О. І. ціпко було проведено 3 відео лекторії до 7-ї річниці початку агресії Росії проти України з показом авторського документального фільму Миколи Марченка «Початок агресії Росії проти України» у Великолепетиському ПТУ № 22, та у 8-а і 9-а класах Великолепетиського опорного закладу загальної середньої освіти, які переглянули 53 учні і 8 вчителів.

Фото без опису

Присутні дізналися, що 26 лютого 2014 року в Україні вважається днем початку агресії  Росії проти України.

Ще 9-го листопада 2013-го, на одному з секретних засідань РНБО Янукович повідомив вузькому колу про шантаж Путіна відібрати Севастополь і Крим з Донецьком, Луганськом, Одесою, Харковом, Запоріжжям та Херсоном за підписання договору про євроінтеграцію з ЄС. Янукович погодився з шантажем Путіна і відмовився, на здивування всіх, підписувати обіцяний народу України на виборах договір з ЄС. 22-го лютого 2014-го року, Янукович був фактично відсторонений від влади Верховною Радою внаслідок «самоусунення» і втечі з країни.

8 російських військових вертольотів з Анапи з загарбниками, незаконно перетнули повітряний простір України і приземлилися в Севастополі 28-го лютого 2014-го року. Розпочався «запланований кремлівський експромт» - захоплення й наступна окупація Кримського півострова в повний розріз Будапештським гарантіям Росії щодо ціліснісноті і суверенності України, а 27-го березня 2014-го року Генасамблея ООН прийняла резолюцію на підтримку територіальної цілісності України. За ухвалення документа проголосували 100 держав, проти - 11, утрималися - 58. Анексію Росією Криму підтримали Зімбабве, Венесуела, Сирія, Куба, Нікарагуа, Судан, Білорусь, Вірменія, Північна Корея і Болівія.

24-го серпня 2014-го року день прямого вторгнення регулярних російських військ в Донецьку та Луганську область.

26-е лютого є офіційною датою початку російської агресії - День кримськотатарського спротиву російській окупації.

Ведучі інформаційну війну правляча верхівка називає українську владу «хунтою», громадян України фашистами. …  Так от, термін фашизм походить від fascio — «зв'язка», «об'єднання») — різновид політичного режиму, а також радикальна авторитарна імперіалістична політична ідеологія, характерними ознаками якої є сильний культ особи, мілітаризм, тоталітаризм, імперіалізм та ідея єднання та мобілізації нації і держави проти ворогів, ідея постійної війни й панування. Фашистом можна назвати людину, котра не поважає життя інших і розглядає його як свою здобич.

Микола Миколайович закликав учнів і дорослих вдуматись, яка сучасна політична влада – російська чи українська відповідає терміну «фашизм»? Це в Росії чи в Україні незмінно колишній президент стає прем’єр-міністром, а прем’єр-міністр президентом? Це в Україні «скінхеди» масово вбивають так званих «чорних» - жителів Кавказу? Це Україна, чи Росія має повністю мілітаризовану економіку і втручається у всі політичні конфлікти у всьому світі?  Це Україна, чи Росія заарештовую кораблі в Азовському і Чорному морях всупереч усім міжнародним нормам? Росія всіляко перекручує історію. Заперечує існування не лише української мови, називаючи її штучною, а й української держави. Путін і його оточення запевняють увесь світ, що вони захищають «русскоязычное население» ведучі необ'явлену війну проти України, в той же самий час не забезпечують своїм громадянам української національності права навчатися українською мовою. Адже на всій території Росії існує одна українська школа в Москві, і одна українська гімназія на Південному Уралі. Чи існують в Україні якісь заборони громадянам України російської національності говорити російською мовою, слухати російські радіоканали, і дивитись російські телеканали? Це Україна чи Росія зриває спроби встановити перемир’я на Сході України?

Це війна з народом України, який відстоює свої елементарні права людини. Державний і офіційний курс українського уряду, підтриманого більшістю народу, до і після початку цієї війни - європейські цінності і євроінтеграція, де на чолі повага до прав особистості і суспільства, прагнення до широкого благополуччя і рівноправності. Курс протилежного боку приблизно схожий, але з корективами на пріоритет прав лише окремого можновладного клану перед усім іншим суспільством, де лояльність до думки сильних є майже єдина запорука успіху і благополуччя, а критика вкрай неприйнятна і переслідувана, і всі, хто не згоден є хунта, фашисти, недолюди, карателі, НАТО, ЦРУ, страшні змовники і вони їх природно починають боятися, ховатися з автоматами за спини мирних громадян, розташовувати «гради» і «гармати» в дитячих садах, лікарнях, школах і церквах, навіть погрожують жахнути ядерною бомбою і всецілим терором, руйнуючи українські будинки і цілі населені пункти.

Хоч було дуже важко, Україна знайшла в собі сили і зуміла створити власну боєздатну армію, і вона зуміє відстояти незалежність України. Микола Миколайович побажав всім присутнім мирного неба самим найближчим часом.

Директор музею

Марченко М. М.

 

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь