Суїцидальна поведінка у підлітків: причини виникнення та алгоритми подолання

Дата: 24.03.2021 18:16

Ось так сьогодні звучала тема авторської школи практичного психолога вищої кваліфікаційної категорії КЗ «Великолепетиський заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів» Смірнової Оксани Анатоліївни для класних керівників 7-9 класів та практичних психологів закладів загальної середньої освіти.

За статистичними даними в 2020 році в Україні вчинили самогубство 123 підлітки, а вже на початку березня 2021 року органами Національної поліції було зафіксовано 25 випадків самогубств і 91 спробу вчинити такі дії. Якщо декілька років тому ця проблема припадала на вік від 15 до 21 року, то на сьогоднішній день різко збільшилась кількість самогубств серед дітей 7-14 років.

У негативному впливі на дітей дехто звинувачує Інтернет, хтось нарікає на ЗМІ, хтось - на школу або родину.

Тому сьогоднішній захід відбувся під гаслом: як запобігти самогубству серед учнівської молоді?

Оксана Анатоліївна акцентувала увагу на факторах скоєння та факторах зменшення ризику скоєння суїциду, назвала причини розповсюдження онлайн-груп смерті, а також розказала про профілактику та надання психологічної допомоги дітям у закладах освіти; назвала корисні ресурси й посилання, де зазначені телефони довіри для попередження суїциду.

У підсумку, спільно учасники та консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Городнича Л. О. розробили рекомендації, щодо дій педагогів:

• говорити дітям про кібербезпеку;
  • наголошувати, що слід обговорювати свої проблеми, і в першу чергу з психологом;
  • ознайомити дітей з телефоном довіри;
  • залучати дитину до позакласної роботи.

Якщо дитина чимось плідно займається, в неї буде менше часу на якісь експерименти.

Батькам спілкуватися по-дружньому зі своїми дітьми, будувати довірливі стосунки, спонукати дитину розповідати про її друзів, шкільне життя та ставитися до дитини з розумінням.

Отже, протидіяти цьому явищу, може лише спільна робота правоохоронців, батьків та працівників закладів освіти, в яких навчаються діти.