Питання підтоплення ґрунтовими водами домогосподарств жителів селища по вул. Дніпровська (Кірова) стоїть на контролі голови громади

Дата: 26.03.2021 11:43

Проблема підтоплення ґрунтовими водами домогосподарств жителів селища по вул. Дніпровська (Кірова) існує вже дуже давно. З кожним роком ситуація ще більше загострюється.  Під час підтоплень потерпають будинки та господарські приміщення, псується майно, урожай, постійно люди витрачають багато коштів на боротьбу з цими наслідками. Єдиним виходом із ситуації  є відновлення дренажної системи. Нині це питання гостро стоїть на контролі голови Великолепетиської територіальної громади Максима Колокота.

Днями голова громади разом із заступником Вадімом Сайдулаєвим, начальником СКГ «Сількомунгосп» Андрієм Перогом, на прохання депутата тамтешнього округу Любові Таран, здійснили виїзд на вул. Дніпровська, де відбулася зустріч із мешканцями, які систематично зіштовхуються зі згаданою проблемою. Заступник голови коротко поінформував присутніх про плани, стосовно заходів, які можуть бути вжиті  селищною радою, щодо вирішення проблеми підтоплення, окреслив загальний стан ситуації  на сьогоднішній день. На зустрічі було обговорено розроблений при минулому скликанні кошторисний проект «Будівництво горизонтального дренажу в смт. Велика Лепетиха Херсонської обл. (водопониження ґрунтових вод)», розглянуто інші варіанти відведення  води.

Зокрема, голова громади наголосив, що фінансувати проект селищна рада не в змозі, бо за попередніми розрахунками – це дуже великі кошти. Проте, після консультації з розробником проекту, буде докладено максимум зусиль, щоб спробувати виконати необхідні роботи самотужки за рахунок місцевого бюджету, за допомогою місцевого комунального господарства, усіх небайдужих громадян.

На сьогоднішній день у селищній раді задалися метою простежити весь шлях ґрунтових вод, щоб вирішити проблему підтоплень кардинально. Як тільки покращиться погода, розпочнеться виконання всіх запланованих першочергових дій.

До слова, під час зустрічі, голова громади Максим Колокот розпорядився створити комісію, яка буде займатися питанням допомоги мешканцям, котрі потерпають від підтоплення ґрунтовими водами.