Увага! Весняно-літня нерестова заборона на Херсонщині 2021: ділянки та терміни

Дата: 31.03.2021 13:27

Нерест - це головний та найважливіший період у риби. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде - залежать майбутні запаси водних біоресурсів.

З метою здійснення державного контролю за охороною водних біоресурсів під час їх природного відтворення, сприяння збільшенню їх запасів у рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області встановлюється весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів (наказ від 24.03.2021 року № 55 – ОД «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у Дніпровсько-Бузькій естуарій системі та Каховському водосховищі в зоні контролю Херсонського рибоохоронного патруля у 2021 році»).

Терміни заборони на промислове рибальство в рибогосподарських водних об'єктах Дніпровсько-Бузької естуарної системи в зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області:

1) у річці Дніпро - від гирла до забороненого простору Каховської ГЕС, включаючи придаткову заплавну систему - з 10 квітня по 15 червня 2021 року. У вказаний період заборона не поширюється на спеціалізований промисел оселедця в пониззі Дніпра. Також заборона не поширюється на спеціалізований промисел пузанка у пониззі Дніпра з 01 травня до закінчення весняно-літньої заборони. Акваторії дозволені для ведення промислу визначені Режимом рибальства в басейні Чорного моря у 2021 році;

2) у річці Інгулець - від гирла до смт. Велика Олександрівна - з 10 квітня по 15 червня 2021 року;

3) у Дніпровському лимані - з 05 квітня по 05 червня 2021 року. Заборона не поширюється на спеціалізований промисел пузанка по всій акваторії лиману з 01 травня до кінця весняно-літньої заборони. Заборона також не поширюється на спеціалізований промисел оселедця в лимані на глибинах не менше ніж 4 м з 01 квітня до кінця весняно-літньої заборони;

4) у Дніпровському лимані на відстані 1,5 км від берега углиб лиману на ділянці від нижньої межі Дніпровського забороненого простору до Покровсько-Хуторського лабазу, включаючи всю придаткову озерну систему - з 06 червня по 15 червня 2021 року;

5) у всіх інших внутрішніх водних об’єктах басейну Чорного моря в межах Херсонської області - з 01 квітня по 30 червня 2021 року

Терміни заборони на любительське і спортивне рибальство в рибогосподарських водних об'єктах Дніпровсько-Бузької естуарної системи в зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області:

1) у Дніпровському лимані - з 05 квітня по 05 червня 2021 року;

2) У Дніпровському лимані на відстані 1,5 км від берега углиб лиману на ділянці від нижньої межі Дніпровського забороненого простору до Покровсько-Хуторського лабазу, включаючи всю придаткову озерну систему - з 06 червня по 15 червня 2021 року;

3) у р. Дніпро - від місця впадання у Дніпровський лиман до забороненого простору Каховської ГЕС з притокою Інгулець від гирла до смт. Велика Олександрівка, включаючи придаткову систему цих річок - з 10 квітня по 15 червня 2021 року;

4) у всіх інших водоймах Чорноморського регіону в межах Херсонської області - з 01 квітня по ЗО червня 2021 року.

Терміни заборони на лов водних біоресурсів у Каховському водосховищі в зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області:

1) на промислове рибальство - з 10 квітня по 18 червня 2021 року;

2) на любительське і спортивне рибальство - з 10 квітня по 19 червня 2021 року.

Дозволено любительський лов риби у період заборони на здійснення любительського та спортивного рибальства, в терміни визначені пунктом 2 та 3 цього наказу, на умовах загального використання, однією поплавковою вудкою з одним гачком або спінінгом з берега, з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства, в місті Херсон з набережних по проспекту Ушакова та біля парку Слави; в містах Н. Каховка, Олешки, Гола Пристань, Каховка, Берислав з набережних в районі міських пристаней, вздовж всіх інших населених пунктів і дачних кооперативів з берега в межах ділянок акваторій, визначених наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області від 06.03.2019 № 78 - ОД «Про визначення рибогосподарських водойм (їх ділянках) для здійснення любительського і спортивного рибальства в зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області на умовах загального використання», за винятком нерестових ділянок, визначених наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області від 19.03.2021 № 51 - ОД «Про визначення нерестових ділянок на рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області у 2021 році».

Дозволено з 01 травня 2021 року до кінця весняно-літньої заборони 2021 року проводити любительський лов оселедця та пузанка з човнів однією вудкою або спінінгом, оснащених підвіскою типу «самодур» (не більше шести гачків на одну снасть), з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства, на акваторії річки Дніпро від лісгоспу с. Антонівка вниз за течією до пляжу «Лілея» м. Херсон, від урІзу води вглиб водойми до 100 м. 6. Заборонити пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах (за винятком установлених суднових ходів), а на ділянках, оголошених наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області від 19.03.2021 № 51 - ОД нерестовищами в період нересту, заборонено пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області