Великолепетиська селищна рада
Херсонська область, Каховський район

Профілактика виробничого травматизму та профзахворюваності - обов'язок роботодавця

Дата: 05.04.2021 10:50
Кількість переглядів: 335

Каховське відділення Фонду соціального страхування України в Херсонській області повідомляє,що Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 239 «Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання,які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого» (далі- Постанова №239) затверджений коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат з 01 березня 2021 року у розмірі 1,11.  Постанова № 239 набула чинності 26 березня 2021 року.

Фото без опису

Профілактика виробничого травматизму та профзахворюваності - обов'язок роботодавця

Україна взяла курс на децентралізацію та проведення реформ у всіх галузях, в результаті чого створюються нові адміністративні одиниці, реорганізуються чи створюються в об’єднаних територіальних громадах нові організації, установи, підприємства (далі – суб’єкти господарювання) для забезпечення існування та розвитку громад.

У зв’язку з цим виникає потреба нагадати керівникам новостворених суб’єктів господарювання про їх обов’язки зі створення безпечних та нешкідливих умов праці на робочих місцях, здійснення  профілактичних заходів для   попередження випадків виробничого травматизму та   професійних захворювань працівників відповідно до обставин, що змінюються, та усунення  причин, що призводять до   нещасних випадків і  професійних захворювань.

Звертаємо увагу роботодавців, керівників та спеціалістів служб охорони праці суб’єктів   господарювання на заходи,виконання яких сприятиме зменшенню рівня   травматизму на підприємствах і як наслідок: збереження здоров’я  людини, її життя. Крім того, нещасний випадок із спеціалістом тягне за собою  невиконані   своєчасно виробничі завдання, перенавантаження інших працівників, які змушені виконувати обов’язки травмованого    і тривало непрацездатного працівника, втрату грошових коштів, тощо. Рекомендуємо:

1. Призначити осіб, відповідальних за технічний стан (території, будівель, споруд, обладнання, інструментів, пристосувань тощо) та безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки, організацію медичних оглядів, навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб і працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки. Визначити в посадових інструкціях керівників, фахівців, службовців всі обов’язки, права і відповідальність, в т. ч. і з питань охорони праці.

 2. Перевірити на відповідність вимогам нормативно- правових актів з охорони праці стан   території, будівель, обладнання, інструментів, пристосувань тощо. Запровадити дієвий оперативний контроль за їх станом  і негайне   реагування при виявленні невідповідностей, їх усунення. 

3. Переглянути інструкції з охорони праці на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, звернувши особливу увагу на відображення в них: інформації щодо стану інструментів, обладнання, пристосувань, якими користуються працівники; вимог безпеки при пересуванні по території, виконанні робіт підвищеної небезпеки, можливі аварійні ситуації та дії працівника при їх виникненні; необхідності негайного повідомлення керівника про можливі аварійні ситуації чи травмування працівника, а також наявність інформації щодо порядку надання домедичної допомоги при травмуванні працівника (згідно з затвердженими наказом МОЗ України від 16.06.2014 №398 Порядками надання   домедичної допомоги особам при невідкладних станах).

 4. Організувати і провести навчання і перевірку знань:

– посадових осіб, спеціалістів служби охорони праці, членів комісії з перевірки знань з питань охорони праці; посадових осіб, відповідальних за технічний стан і безпечну експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки та безпечне виконання робіт підвищеної небезпеки – з відповідних нормативних документів (законів, правил тощо);– працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою та ті, де є потреба у професійному доборі – з безпечного виконання робіт. Нагадуємо, що до програм навчання працівників мають бути включені питання, які відображені в інструкціях з охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки та виробничих інструкціях, експлуатаційній документації на обладнання, а також порядків надання домедичної допомоги потерпілим при невідкладних станах.

Крім того, як один  з видів навчання з питань  охорони праці, забезпечити своєчасне та   якісне проведення інструктажів з питань охорони на робочих місцях.

5. Не забувати, що особи, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та віком до 21 року, повинні проходити попередній та періодичні медичні огляди згідно з Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ України від 21.05.2007  №246 із змінами.

Крім того, звертати увагу на фізичний та психологічний стан працівників перед початком і в процесі роботи. Адже здоровий та спокійний працівник швидше, безпечніше виконає  поставлене завдання. Своєчасно направляти до лікувального закладу працівників у стані нездужання, відстороняти від роботи працівників в алкогольному чи наркотичному сп’янінні, адже   такий стан може сприяти виробничому травматизму з тяжкими наслідками.  

6. Відповідно до статті 8 Закону України “Про охорону праці” та статті 163 Кодексу законів  про працю України на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах,   що пов’язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних    умовах, працівникам повинні видаватися безоплатно за встановленими нормами спеціальний   одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту (далі–ЗІЗ), які для роботодавця є  обов’язковим мінімумом безоплатної видачі ЗІЗ, з визначенням   захисних   властивостей ЗІЗ та строків їх використання. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що непередбачені трудовим договором, мають   бути забезпечені необхідними ЗІЗ.

 7. Забезпечити неформальний підхід до виконання посадових та робочих інструкцій працівниками, створивши систему стимулювання сумлінних працівників, які дотримуються вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Свій внесок в профілактику (попередження) виробничого травматизму можуть зробити і працівники, які повинні сумлінно виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці, перевіряючи перед початком роботи стан обладнання, інструментів, засобів захисту на відповідність їх вимогам нормативних актів з охорони праці, не виконуючи роботу на несправному обладнанні, не порушуючи вимог інструкцій з охорони праці та безпеку експлуатації обладнання, не будучи байдужими до порушень вимог безпеки іншими працівниками, своєчасно звертаючись за кваліфікованою медичною допомогою при погіршенні стану здоров’я, пам’ятаючи про свої права і обов’язки з охорони праці.

Крім того, кожен повинен вміти надати домедичну допомогу потерпілому, попередньо  оцінивши його стан, адже своєчасно і правильно надана  домедична допомога дозволяє   зменшити можливі негативні наслідки травмування, а іноді   і врятувати життя людини.

Нагадуємо роботодавцям та застрахованим особам про негативні наслідки приховування нещасних випадків на виробництві, а також, що пунктом 8 Порядку розслідування та обліку   нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. №337, встановлені терміни   надання роботодавцем повідомлення про нещасний випадок до робочого органу Фонду соціального страхування України.

Каховське відділення Фонду соціального страхування України в Херсонській області пропонує керівникам суб’єктів господарювання та фізичним особам, які мають найманих  працівників, свою допомогу у створенні ефективно діючої системи управління охороною праці, як частини системи управління суб’єкта     господарювання.

Cтраховий експерт з охорони праці Каховського відділення Фонду може надати  кваліфіковану консультативну, методичну та інформаційну безоплатну допомогу з питань охорони праці та соціального захисту застрахованих осіб, надання повідомлення  про нещасні    випадки, їх розслідування, тощо.

        Довідки за телефоном: (0-236) 2-06-74

          Каховське відділення Управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України в Херсонській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь