ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЯКОСТІ ОСВІТИ ЗАПУСТИЛА ІНФОРМАЦІЙНУ КАМПАНІЮ ПРО СИСТЕМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ В УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛАХ

Дата: 08.04.2021 12:42

“Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива” – з таким слоганом Державна служба якості освіти України запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, вчителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.

«Нещодавно Державна служба якості освіти України запустила інформаційну кампанію щодо створення якісної школи. Це поняття містить у собі багато складових, адже для створення такої школи, яка функціонуватиме як єдиний механізм, необхідна плідна співпраця всіх учасників освітнього процесу, об’єднаних спільними цінностями та прагненням до розвитку.

Якісна школа – це місце, куди хочеться йти, де комфортно та безпечно, оскільки до вдосконалення роботи закладу долучаються всі. Насамперед засновник, який забезпечує заклад освіти необхідними ресурсами; директор, який  постійно працює над якісною освітньою діяльність закладу; вчителі, для яких школа – територія розвитку та мотивації для надання якісної освіти; учнів, які отримують не лише освіту, а навички й вміння, корисні в житті, та батьків, які завжди забезпечують зворотній зв’язок та беруть участь у розвитку закладу освіти. Тому необхідно, щоб всі учасники освітнього процесу були поінформовані про виклики сьогодення для створення саме якісної школи», -  зазначила т.в.о. начальника управління Державної служби якості освіти у Херсонській області Олена Данилова.

Забезпечення поліпшення якості  освітньої  діяльності  може бути  реалізоване  через  процедури  самооцінювання  або проходження  інституційного  аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа. Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.

З інформаційним ресурсом можна ознайомитись за посиланням: qualityeducation.org.ua та переглянути анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти на ютуб-каналі управління Державної служби якості освіти у Херсонській області за посиланнями: