ВЕЛИКОЛЕПЕТИСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Проєкт РІШЕННЯ

8 позачергової сесії селищної ради VIІІ скликання

_______________№______

Про створення цільового фонду у Великолепетиській селищній раді та затвердження «Положення про цільовий фонд»

21535000000

Керуючись Бюджетним кодексом України (зі змінами), статтями 26, 68 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), з метою отримання додаткових надходжень до селищного бюджету, селищна рада

ВИРІШИЛА:

1. Утворити цільовий фонд Великолепетиської селищної ради.

2. Затвердити Положення про цільовий фонд Великолепетиської селищної ради.

3. Визначити розпорядником коштів цільового фонду Великолепетиську селищну раду.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Селищний голова                                                                 М. КОЛОКОТ

ЗАТВЕРДЖЕНО:

рішення 8 позачергової сесії

Великолепетиської селищної ради

від ________ року № ___

про цільовий фонд Великолепетиської селищної ради

Цільовий фонд селищної ради створюється з метою надходження додаткових фінансових ресурсів до спеціального фонду бюджету селищної ради на фінансування видатків щодо розвитку соціальної, комунальної інфраструктури та вирішення вкрай важливих проблем громади.

Порядок визначає джерела формування коштів цільового фонду селищної ради, основні напрямки використання, порядок фінансування видатків, ведення обліку та звітності про використання коштів цільового фонду.

Кошти Фонду є власністю Великолепетиської селищної ради та враховуються в спеціальному фонді бюджету селищної територіальної громади.

Джерела формування цільового фонду селищної ради

Дохідна частина цільового фонду селищної ради формується за рахунок таких джерел:

- добровільні, благодійні внески громадян, суб’єктів господарювання, установ та організацій на конкретну мету;

- гранти або дарунки, одержані на конкретну мету.

Напрямки використання коштів цільового фонду селищної ради

Кошти цільового фонду селищної ради можуть використовуватися на фінансування видатків, які відповідно до законодавства можуть здійснюватися за рахунок коштів бюджету, але з різних причин не були передбачені в бюджеті поточного року.

У разі виділення коштів за напрямками, передбаченими п. 20 ст. 91 Бюджетного кодексу України, головним розпорядником бюджетних коштів обов’язково розробляється і затверджується селищною радою Програма фінансування таких видатків.

Кошти цільового фонду селищної ради використовуються на:

- вирішення невідкладних завдань у соціально-економічній та культурній сферах життєдіяльності громади,  інших непередбачених заходів, спрямованих на захист життя та здоров’я жителів громади;

- забезпечення водопостачання, благоустрою на території населених пунктів, що входять  до складу селищної ради;

- оплату робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією та капітальним ремонтом об’єктів, що належать до комунальної власності селищної ради;

- заходи з ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій на території громади;

- надання матеріальної допомоги мешканцям громади, постраждалим від надзвичайної ситуації;

- надання матеріальної допомоги мешканцям громади, ветеранам, вдовам, учасникам ВВВ, учасникам АТО.

У разі, якщо надходження перераховані до Фонду без вказаної конкретної мети, напрямок використання цих коштів визначає виконком селищної ради.

Кошти цільового фонду не можуть використовуватися для фінансування видатків, не передбачених цим Положенням.

Порядок використання коштів Фонду

Обсяг доходів і видатків, напрямки використання коштів Фонду затверджуються рішенням селищної ради про бюджет Великолепетиської селищної територіальної громади на відповідний бюджетний період.

Головні розпорядники коштів Фонду затверджуються рішенням селищної ради про бюджет селищної територіальної громади на відповідний бюджетний період в залежності від функціонального призначення видатків.

У ході виконання в затверджені доходи та видатки можуть вноситися зміни в порядку, визначеному в рішенні селищної ради про бюджет селищної територіальної громади на відповідний бюджетний період.

Кошти, витрачені не за цільовим призначенням, підлягають поверненню на рахунок Фонду.

Усі операції з коштами Фонду здійснюються шляхом безготівкових рахунків.

Головні розпорядники коштів здійснюють  використання коштів Фонду з дотримання вимог законодавства по проведенню закупівель за державні кошти.

Невикористані кошти Фонду на кінець бюджетного періоду вилученню не підлягають і переходять на наступний бюджетний період.

Головні розпорядники коштів ведуть бухгалтерський облік доходів і видатків Фонду згідно з діючими нормативними актами.

Головні розпорядники коштів Фонду щомісячно надають фінансовому відділу селищної ради звіти про використання коштів Фонду згідно форм, встановлених фінансовим відділом селищної ради.

Порядок контролю за використанням коштів Фонду

Виконавчий комітет селищної ради щоквартально надає селищній раді звіт про надходження та використання коштів Фонду.

Контроль за ефективним та цільовим використанням коштів Фонду здійснює постійна комісія селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

Секретар селищної ради                                                             Л. ЛИЧ