Маєте нежитлові приміщення – сплатіть податок на нерухомість

Дата: 01.06.2021 11:33

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує громадянам – власникам нерухомості, що податок на нерухоме майно сплачується не лише за житлові приміщення, а й за об’єкти нежитлового фонду.

До таких об’єктів відносяться: готельні, офісні та торговельні будівлі, гаражі, склади, тощо.
За порушення термінів сплати податку контролюючі органи застосовують до порушника фінансові санкції у вигляді штрафу, а також пені.
Так, п. 124.1 ст. 124 Податкового кодексу України визначено, що при порушенні правил сплати платник податків притягується до відповідальності у таких розмірах:
??при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;
??при затримці більш як 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.
Податок на нерухомість сплачується протягом 6??0?? днів з дня отримання податкового повідомлення – рішення.
Якщо повідомлення – рішення про сплату податку на нерухомість не отримано, необхідно звернутися до територіального податкового органу за місцем своєї реєстрації.