Великолепетиська селищна рада
Херсонська область, Каховський район

Великолепетиський селищний голова взяв участь у загальних зборах Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України

Дата: 07.07.2021 16:45
Кількість переглядів: 698

6 липня селищний голова Максим Колокот взяв участь у загальних зборах Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України, де обговорювали ключові проблеми розвитку місцевого самоврядування громад Херсонщини.

Фото без опису

Нагадаємо, що членами Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» є 45 територіальних громад області. Присутні привітали нових членів АМУ, яка щороку нарощує та зміцнює свої лави завдяки впливовості та авторитетності.

З вітальним словом до колег – голів територіальних громад області звернувся херсонський міський голова, голова регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Колихаєв. Він зазначив, що місцеве самоврядування нині переживає непростий період випробувань у зв’язку з децентралізацією та адміністративно-територіальною реформою. Важливим аспектом реформування та позитивних змін у розвиткові громад є насамперед економічна децентралізація.

Виконавчий директор РВ АМУ Лариса Оленковська націлила учасників зібрання на конструктивне обговорення назрілих проблем, на вироблення спільної позиції, а також розповіла про законопроєкти, котрі наразі лобіює АМУ в інтересах місцевого самоврядування.

РВ АМУ підготувало проєкт звернення громад Херсонщини щодо підтримки цих законопроєктів. Зокрема тих, що стосуються зарахування до місцевих бюджетів 65% ПДФО та його сплати до бюджетів громад за місцем фактичної господарської діяльності суб’єктів підприємництва та їх структурних підрозділів. Жваву дискусію викликало й обговорення необхідності підвищення якості адміністрування акцизного податку на тютюнові вироби, який важливо максимально вивести з тіні та зберегти в місцевих бюджетах.

Регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька озвучила суми надходжень, які є важливим фінансовим потенціалом громад для їх розвитку. Ознайомила з динамікою зростання надходжень до місцевих бюджетів громад у розрізі податків та зборів, а також зі станом виконання бюджетів територіальних громад за перше півріччя, зосередивши увагу на проблемних питаннях виконання місцевих бюджетів.

Жваве зацікавлення викликало питання оновлення законодавства в сфері земельних відносин. Експерт Наталія Потапкіна розповіла про ключові зміни. Насамперед обговорювалися особливості розпорядження землями за межами населених пунктів, передані громадам у процесі децентралізації, про оформлення землевпорядної документації, взаємини з Держземгеокадастром, про перспективи земель держаної власності. Наталія Потапкіна відповіла на численні запитання, а також дала поради щодо ефективного розпорядження землями для нарощування доходів місцевих бюджетів, розглянувши як типові приклади, так і виняткові.

Обговорили також ключові проблеми в сфері покращення надання послуг в сфері освіти та її фінансування. Про застосування норм наповнюваності шкільної мережі, зважаючи на найнижчу в Україні щільність населення в регіоні.

Дискусійним видалося й питання поточного стану медичного обслуговування населення. Сфера охорони здоров’я в громадах у зв’язку з децентралізацією, адмінтерреформою та галузевими змінами зазнала кардинальних змін, котрі непросто узгодити на користь населенню, покращенню якості та доступності медичних послуг в нових економічних умовах, за умов бездоріжжя. Відтак спільно з директором департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктором Короленком говорили про долю районних лікарень, про госпітальні округи, роботу опорних закладів, центрів ПМСД, про екстрену медичну допомогу, запровадження електронної медицини та роботу з базою даних, про ліжко-фонди, долю ФАПів, про дефіцит лікарів у сільській місцевості, про необхідність співфінансування закладів, вимоги НСЗУ щодо структури та функцій медзакладів, а також про організацію вакцинації та її рівень.

Після обговорення ключових питань учасники зібрання прийняли низку звернень до парламенту та народних депутатів щодо необхідності підтримки законопроєктів у інтересах місцевого самоврядування та необхідності врегулювання найпроблемніших питань у соціально важливих для громад сферах.

Джерело: Херсонське регіональне відділення АМУ« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь