До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

Дата: 02.08.2021 09:16
Кількість переглядів: 153

      У рамках Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році, щороку  30 липня проводиться інформаційна кампанія для підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Фото без опису

           З метою підвищення рівня поінформованості населення щодо цієї глобальної проблеми фахівці відділення із соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді комунального закладу «Великолепетиський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Великолепетиської селищної ради протягом липня 2021 року провели ряд соціально-профілактичних заходів в установах та організаціях на території обслуговування, а саме: семінар та індивідуальна робота з особами, які перебувають на обліку у Великолепетиській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості, та відвідувачами Великолепетиського районного сектору УДМС України в Херсонській області. Також спільно з працівниками Великолепетиського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Херсонській області та фахівцями відділу «Великолепетиське бюро правової допомоги» 29 липня 2021 року проведена вулична акція «Зупинимо торгівлю людьми разом» у центральній частині смт. Велика Лепетиха. Серед учасників заходів розповсюджені листівки та буклети з відповідною тематикою.

          Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

          Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації (за оцінками уряду США). Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

  1. трудова експлуатація;

  2. сексуальна експлуатація;

  3. примусове жебрацтво;

  4. примусове залучення у кримінальну діяльність та збройні конфлікти;

  5. торгівля людьми з метою вилучення органів.

         За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Більшість постраждалих, які протягом останніх років отримали допомогу від МОМ, – молодь до 35 років. 60% постраждалих від торгівлі людьми, які звернулися по допомогу до МОМ у 2016 році, – чоловіки, понад 80% постраждалих мають вищу або технічну освіту. Наймолодшій постраждалій було 3 роки, а найстаршій – 83.         

         Аби убезпечити наших громадян від можливих проблем, Міжнародна організація з міграції має кілька порад для безпечної роботи за межами України.

         Для працевлаштування закордоном на постійній основі потрібно мати:

         - дійсний закордонний паспорт;

         - відповідну робочу візу;

         - трудову угоду із закордонним роботодавцем;

         - дозвіл на роботу у країні призначення.

          Перед виїздом за кордон потрібно:

          Дізнатися про візу, яка необхідна, зателефонувавши до консульського відділу при посольстві країни, до якої збираєтеся їхати, або перевіривши інформацію на їхній веб-сторінці.

          Якщо ви шукаєте роботу через посередників, з’ясувати, чи має фірма-посередник відповідну ліцензію. Зробити це можна на сайті Державної служби зайнятості у «Переліку фірм, які отримали ліцензію на працевлаштування за кордоном».

           Вивчити трудовий договір. Він має бути складений зрозумілою для вас мовою та містити повну інформацію про працевлаштування. Угоду необхідно підписати і з роботодавцем, і з фірмою-посередником. Робити це треба до оформлення візи у посольстві. Зверніть увагу, якщо вам пропонують підписати контракт за кордоном, шукати там роботодавця, це найчастіше свідчить про нелегальне працевлаштування чи небезпеку бути ошуканим або опинитися в рабстві.

          Повідомити своїх родичів та близьких про деталі поїздки, залишити їм детальну інформацію про роботодавця, місце вашого перебування, а також копії документів (віза, страховий поліс, контракт, запрошення тощо). Також домовтеся з родичами про кодову фразу або слово, які свідчитимуть, що ви потрапили у скрутну ситуацію закордоном.

          Знайти та взяти з собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, які надають допомогу мігрантам у країні, до якої ви збираєтеся.

          Під час подорожі та за кордоном:

          Нікому не давайте своїх документів, окрім уповноважених посадових осіб (поліція, прикордонники тощо).  

          Не залишайте свій паспорт у якості застави та не віддавайте його роботодавцям «для реєстрації» абощо.

         Зареєструйтеся в українському посольстві/консульстві, якщо ви плануєте лишатися у країні, куди прибули, довше, ніж на три місяці.  

         Зберігайте копії усіх важливих документів (віза, закордонний паспорт, національний паспорт, контракт тощо) окремо від оригіналів.

         Постійно тримайте зв’язок із родичами та близькими. Інформуйте їх про зміну місця роботи, проживання.

          Запобігти рабству можна – готуючись їхати за кордон, дотримуйтеся порад із безпечної міграції

 Комунальний заклад «Великолепетиський територіальний  центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Великолепетиської селищної ради»

    

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь