Великолепетиська селищна рада
Херсонська область, Каховський район

До всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 

Дата: 02.12.2021 13:32
Кількість переглядів: 146

Всесвітній день боротьби зі СНІДом  відзначається щороку 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я та рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими у 1988 році. З того часу минуло більше 30 років, але проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції/СНІДу залишається досить актуальною. Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За інформацією Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них приблизно 100 тисяч не знають про свою хворобу.

Фото без опису

      Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

       З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом з метою підвищення рівня поінформованості населення щодо зазначеного захворювання фахівцями відділення із соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді комунального закладу «Великолепетиський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Великолепетиської селищної ради проведено ряд соціальних акцій, спрямованих на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення. Так, 29 листопада та   1 грудня 2021 року відбулися вуличні акції у с. Князе-Григорівка та у центральній частині смт. Велика Лепетиха. Серед мешканців цих населених пунктів розповсюджені відповідні інформаційні матеріали. При відвідуванні сімей, які перебувають на обліку у відділенні із соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді як такі, що опинились у складних життєвих обставинах, проведені індивідуальні бесіди та членам даних родин також вручені буклети та листівки з відповідною тематикою. У адміністративній будівлі Князегригорівського старостинського округу розміщені інформаційні матеріали (плакати, листівки) щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції та як їй можна запобігти. Також лекторій та індивідуальну роботу на тему: «До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом» фахівцями відділення проведено з особами, засудженими до відбування покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, у Великолепетиському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області.

             Пам’ятайте, що для збереження життя та здоров’я кожного ВІЛ-інфікованого необхідним є саме ранній початок лікування. Ранній початок антиретровірусної терапії (АРТ) знижує ризик передачі ВІЛ-інфекції та ймовірність виникнення опортуністичних інфекцій, СНІД-індикаторних хвороб у людей, що живуть з ВІЛ. На сьогодні, завдяки останнім досягненням у розширенні доступу до АРТ, життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і здоровим. При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям! 

                 

Комунальний заклад «Великолепетиський територіальний      
 центр соціального обслуговування (надання соціальних
послуг)» Великолепетиської селищної ради»
  Директор   Г. ЗІНЧЕНКО

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь