Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі "Розподіл електричної енергії" (код згідно з ДК 021:2015: 65310000-9: Розподіл електричної енергії)

Дата: 16.12.2021 14:48

ідентифікаційний номер в електронній системі закупівель:
UA-2021-12-10-005288-a

З метою забезпечення електропостачання Комунального некомерційного підприємства «Великолепетиська лікарня» Великолепетиської селищної ради протягом 2021 року потрібно здійснити закупівлю послуг з розподілу електричної енергії.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України "Про публічні закупівлі", а саме за відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.

АТ "Херсонобленерго" (код ЄДРПОУ 05396638) є єдиним надавачем послуг із розподілу електроенергії в межах смт. Велика Лепетиха відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312, Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310, постанови НКРЕКП № 1469 від 20 листопада 2018 року "Про видачу АТ "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО" ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом", постанови НКРЕКП від 09.12.2020 року № 2380 (у редакції Постанови від 06.08.2021 року за № 1254).

Таким чином КНП «Великолепетиська лікарня», як замовник торгів, через відсутність конкуренції, в тому числі з технічних причин, не має можливості здійснювати закупівлю послуг із розподілу електроенергії у інших операторів системи розподілу електричної енергії. Дані послуги (РОЗПОДІЛ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ) можуть бути надані лише певним оператором, а саме АТ "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО". Інша альтернатива відсутня.

За результатами переговорів з АТ "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО" щодо закупівлі послуги з розподілу електричної енергії (код згідно з ДК 021:2015:65310000-9: Розподіл електричної енергії) уповноваженою особою КНП «Великолепетиська лікарня» прийнято рішення про намір укласти договір з АТ "ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО" на суму 36500,00 грн з ПДВ.