До Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС проведено відео лекторій для ліквідаторів-земляків.
14 грудня 2021 року, в залі «Сучасність» музею, до Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, було проведено відео лекторій для ліквідаторів-земляків. На жаль, в силу стану здоров’я і життєвих обставин, їх на захід прийшло лише 5 чоловік. Загалом же на відео лекторії були присутніми 11 людей.
До початку проведення заходу на екрані демонструвалися відеокліпи про ліквідаторів аварії на ЧАЕС з піснями про них. Ті, хто прийшов раніше, мали можливість оглянути експозиції музею.
Захід розпочався відео кліпом з піснею про ліквідаторів і відеокадрами їх діяльності. А також про Указ Президента України про День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
Після цього з привітанням виступила секретар Великолепетиської селищної ради Лич Людмила Юріївна.
З короткого відео кліпу присутні дізналися про основні віхи ліквідації наслідків аварії.
Після його перегляду Марченко С. Г. прочитала вірш:
«Першим важко. Ви ж були найперші.
Із вогню та в полум’я ступили.
Не до подвигів і не до звершень.
Ви ж собою людство заступили.
Ліквідатори — ратники Вітчизни,
Славні сурмачі своєї долі,
Випали вам дні — страшні і грізні —
З чорним сонцем в синьому роздолі.
Та серця, мов промені, не гасли,
Залишились іскрами на тверді
І палахкотіли, ніби гасла,
Станемо життям супроти смерті.
Тільки б жити — це бунтує спрага —
Та продовжить пісню родоводу.
А лишилась вірності присяга —
Батьківщині, Матері, Народу.
Після прочитання вірша вона повідомила присутнім, що за 35 років, які минули після Чорнобильської катастрофи, померли більше ніж 14 000 ліквідаторів».
З відео кліпу присутні дізналися про те, які небезпеки загрожували ліквідаторам, і про імена померлих ліквідаторів з Великолепетищини.
Їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання при запаленій свічці.
Наступним етапом заходу стала демонстрація авторського документального фільму Миколи Марченка «Чорнобильська катастрофа в долях жителів Лепетищини», героями якого стали 4 ліквідатори і 2 вдови ліквідаторів з Великої Лепетихи і Князе-Григорівки.
По завершенні фільму Романенко Сергій Олександроивч розповів про свою участь в ліквідації аварії на ЧАЕС, і подарував музею знак МВС України «20 років Чорнобильської катастрофи», і вітальні листівки міністра МВС з присвоєнням йому спеціальних звань лейтенант і капітан.
Директор музею Микола Марченко