Свято за народними традиціями «Зоряна коляда українського Різдва» та  перший фестиваль куті «Щедра кутя»

Дата: 18.01.2022 11:16

Різдвяні свята… Ми чекаємо їх з нетерпінням і трепетом, до них заздалегідь готуємося. З дитинства це одні з найулюбленіших українцями свят. Колядки, щедрівки, прикрашена ялинка, обов’язковий Дідух, як символ оберега роду та щедрий святковий стіл роблять їх особливими і неперевершеними.

Традиційне свято за народними традиціями «Зоряна коляда українського Різдва» та  перший фестиваль куті «Щедра кутя» відбувся 14 січня 2022 року в комунальному закладі «Великолепетиський центральний Будинок культури». Тут розгорнулось щедре різдвяне святкування. Працівники закладів  культури та освіти нашої громади представили багаті столи зі смачними  українськими стравами. Головною величною прикрасою була кутя – основна обрядова страва, приготована із пшениці і маку з різними інгредієнтами: медом, ізюмом, горіхами, вишнями, узваром…. та вигадливими смаколиками.

Продовжилося святкування яскравими презентаціями, дегустаціями куті, ну і звичайно, пригощанням. Оцінювали  старання учасників фестивалю журі у складі Великолепетиського селищного голови Максима Колокота, начальника відділу соціально-культурної сфери та економічного розвитку селищної ради Тетяни Трохименко Тетяни, головного спеціаліста відділу соціально- культурної сфери та економічного розвитку селищної ради Ганни Візнович, директора комунального підприємства «Лепетиха ФМ» Ольги Антипенко та почесного гостя фестивалю Віри Приз. Ох, і не легко їм було обрати переможців серед смачного розмаїття куті та страв.

За результатами змагання призові місця розподілилися наступним чином:

І місце та сертифікат на 1 тис. грн. – Князегригорівський сільський будинок культури – філія комунального закладу «Великолепетиський центральний Будинок культури» Великолепетиської селищної ради;

ІІ місце та сертифікат на 500 грн. – комунальний заклад «Великолепетиський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 1» Великолепетиської селищної ради;

ІІІ місце та сертифікат на 500грн. – комунальний заклад «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів» Великолепетиської селищної ради;

Інші учасники отримали відзнаку в наступних номінаціях:

«Традиції в сучасній обробці» - неординарна подача куті – комунальний заклад «Великолепетиський ЗЗСО І –ІІІ ступенів»;

«Щедра кутя – багате життя» - традиційний різдвяний стіл – Малолепетиський, Костянтинівський СБК – філії комунального закладу «Великолепетиський центральний Будинок культури» та комунальний заклад «Великолепетиський Центр дитячої та юнацької творчості»;

«Кутя на столі, достаток в сім’ї» - найбільше куті –комунальний заклад «Великолепетиський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 2» Великолепетиської селищної ради;

«Від роду до роду» - збереження народних традицій – вокальний ансамбль «Острівчани» комунального закладу «Великолепетиський центральний Будинок культури» Великолепетиської селищної ради;

«Гості на порі, кутя на столі» - найгостинніші господарі – Катеринівський сільський будинок культури – філія  комунального закладу «Великолепетиський центральний Будинок культури».

Після Фестивалю куті всі присутні мали змогу насолодитися колядками, щедрівками, подивитися обряд кози та Маланки, які подарували творчі колективи закладів культури громади на селищному святі за народними традиціями «Зоряна коляда українського Різдва»: дитячий вокальний ансамбль Великолепетиської дитячої школи мистецтв (керівник – Олена Пономарьова; дитячий вокальний ансамбль «Роксоланочка», Рабовська Даша, дитячий вокальний гурт Великолепетиського центрального Будинку культури (керівник – Олена Токар); дитячий вокальний ансамбль «Сім нот» Великолепетиського ЦБК (керівник – Світлана Кокляр); творчий колектив Катеринівського сільського будинку культури (завідуюча – Ольга Бєляєва), вокальний ансамбль «Вербиченька» Костянтинівського СБК, (керівник – Світлана Озембловська), творчий колектив Малолепетиського СБК (завідуюча – Галина Заболотня), народний вокальний ансамбль «Любисток» (керівник – Ольга Авраменко), народний вокальний ансамбль «Лілея» (керівник – Маргарита Курас), вокальний ансамбль «Слобода» (керівник – Людмила Кацика) Князегригорівського сільського будинку культури, вокальний гурт Великолепетиського центрального Будинку культури, керівник Світлана Кокляр та Володимир Мікула.

По завершенню різдвяної концертної програми селищний голова Максим Колокот привітав усіх зі святами, подякував учасникам Фестивалю та творчим колективам за участь у святі та наголосив на важливості збереження, розвитку  та популяризації українських народних традицій.

Також голова вручив Грамоти переможцям та учасникам Фестивалю куті. Начальник відділу соціально-культурної сфери та економічного розвитку Великолепетиської селищної ради Тетяна Трохименко вручила Подяки творчим колективам закладів культури Великолепетиської селищної ради.

За інформацією відділу соціально-кльтурної сфери та економічного розвитку Великолепетиської селищної ради