Великолепетиська селищна рада
Херсонська область, Каховський район

Відеолекторій у Великолопетиському ПТУ 22.

Дата: 27.01.2022 16:51
Кількість переглядів: 316

26 січня 2022 року директором КЗ «Великолепетиський селищний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» було проведено відео лекторій до Міжнародного дня па?м'яті жертв Голокосту з показом авторського документального фільму Миколи Марченка «Голокост в долях членів українсько-єврейської родини» для учнів 1-го курсу Великолопетиського ПТУ 22. Учні дізналися, що Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 205 року (Резолюція № 60/7).

Фото без опису

Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркінау в Освенцімі.

За увесь час існуування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фашизм, расизм і упередженість», — йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще понад 90 держав.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.

З фільму Миколи Марченка присутні дізналися про прояви Голокосту на Великолепетищині. Що євреїв Великолепетищини знищували під час 3-х каральних акцій. Всього було знищено 33 євреї – переважно діти і жінки, та українка Наталія Павлова, яка добровільно розділила лиху долю свого чоловіка Бориса Животінського. На заході були присутніми 18 учнів і 4 вчителя.

Директор музею М. М. Марченко

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь