Відеолекторій у Великолопетиському ПТУ 22.

Дата: 27.01.2022 16:51
Кількість переглядів: 185

26 січня 2022 року директором КЗ «Великолепетиський селищний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» було проведено відео лекторій до Міжнародного дня па?м'яті жертв Голокосту з показом авторського документального фільму Миколи Марченка «Голокост в долях членів українсько-єврейської родини» для учнів 1-го курсу Великолопетиського ПТУ 22. Учні дізналися, що Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 205 року (Резолюція № 60/7).

Фото без опису

Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркінау в Освенцімі.

За увесь час існуування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фашизм, расизм і упередженість», — йдеться в резолюції ГА ООН. Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а їх співавторами - ще понад 90 держав.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.

З фільму Миколи Марченка присутні дізналися про прояви Голокосту на Великолепетищині. Що євреїв Великолепетищини знищували під час 3-х каральних акцій. Всього було знищено 33 євреї – переважно діти і жінки, та українка Наталія Павлова, яка добровільно розділила лиху долю свого чоловіка Бориса Животінського. На заході були присутніми 18 учнів і 4 вчителя.

Директор музею М. М. Марченко

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь