Великолепетиська селищна рада
Херсонська область, Каховський район

Цільова модель «Система у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні»

Дата: 13.05.2024 19:46
Кількість переглядів: 367

Фото без опису

Координаційним центром з психічного здоровя було розроблено Цільову модель «Система у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні» — довгостроковий підхід до змін, який визначає національний напрям створення в Україні оптимально функціонуючої комплексної системи психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, що визнає та реагує на потреби усіх українців і забезпечує підтримку конкретних осіб і їхніх сімей у потрібному місці та в потрібний час.
Цільова модель базується на широкому розумінні психічного здоров'я, яке охоплює соціальне та емоційне здоров'я, травми та соціальні детермінанти здоров'я, добробут громади і впроваджує в Україні концепцію «Психічне здоров’я в усіх політиках», яка підкреслює важливість розгляду наслідків для психічного здоров’я в різних секторах і сферах політики.
Цільова модель застосовує комплексний підхід, враховуючи різні елементи та ресурси, необхідні для ефективної роботи системи, і їх взаємодію з іншими частинами системи.
Цільова модель описує оптимальну систему психічного здоров'я та психосоціальної підтримки в Україні, спрямовану на викорінення стигми та дискримінації, надання людям можливості отримувати високоякісні послуги у місцевих громадах та піклуватися про свій добробут. Досягнення цього бачення вимагає інтегрованої, скоординованої, ефективної та сталої системи психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, покликаної задовольнити потреби всіх українців.
У Цільовій моделі виокремлено чотири основні стратегічні напрями для цілеспрямованого розвитку на всіх рівнях системи:
•    Лідерство та скоординованість мають вирішальне значення для впровадження окремого законодавства про психічне здоров’я, ефективного розподілу й використання ресурсів під час організації надання послуг у громадах шляхом формування окремих структур з психічного здоров’я у органах виконавчої влади, налагодження міжсекторальної взаємодії.

•    Доступні послуги для населення - коли кожна людина має доступ до науково обґрунтованої допомоги в своєму регіоні, яка безпосередньо відповідає їхнім потребам, отримуючи потрібну допомогу на всіх етапах життя в потрібний час, незалежно від доходу, географічного розташування чи культурного походження.
•    Превенція психічних розладів та інших проблем психічного здоров’я для всього населення, для людей із груп ризику та для людей, у яких вже є ознаки психічних розладів, щоби не допустити подальшого розвитку психічних розладів або погіршення стану. Пріоритетність профілактики сприяє ранньому виявленню та втручанню, зменшуючи вплив психічних розладів на окремих осіб, сім'ї та громади.
•    Промоція психічного здоров’я включно зі стратегіями профілактики, створює середовище в громаді, в якому знижується рівень стигми та дискримінації, а звернення по допомогу є безпечним. Це, зокрема, загальнонаціональна комунікаційна кампанія для всього населення та створення безпечного середовища для дітей та дорослих під час здобуття освіти, праці, життя у громаді.

Цільова модель «Система у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь