Великолепетиська селищна рада

Впроваджено нові заходи, спрямовані на забезпечення виконання законодавства в умовах воєнного стану

Дата: 28.05.2024 13:43

Фото без опису

Наша країна вже понад двох років протистоїть навалі російської федерації. Кожен день українські воїни захищають нашу землю, часто ціною власного життя. Але, на жаль, є і ті, хто ухиляється від виконання своїх обов’язків перед державою. Для таких випадків впроваджено нові заходи, спрямовані на забезпечення виконання законодавства в умовах воєнного стану.

🇺🇦 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-IX внесено певні зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема, до Закону України «Про виконавче провадження».

📆 Згідно зі статтею 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК) про виконання обов’язку військовозобов’язаним, резервістом не виконав зазначеного у ній обов’язку, ТЦК звертається до суду в порядку, встановленому законом, з приводу тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації - на строк до виконання або відкликання такої вимоги.

❗Зауважимо, що згідно з пунктом 4 частини другої статті 5 Закону України «Про виконавче провадження» органи державної виконавчої служби здійснюють примусове виконання рішень, за якими стягувачами є органи військового управління.

📋 Постанова про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання рішення суду про тимчасове обмеження громадянина України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації згідно з частиною тринадцятої статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення надсилається органам Національної поліції України для застосування до особи тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

📌 Також згідно із пунктом 21 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає закінченню у разі виконання або відкликання вимоги територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», скасування рішення суду про тимчасове обмеження громадянина України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації, якщо виконавче провадження було розпочато за таким рішенням.

🖇 Крім того, на підставі частини шостої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» постанова про закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктом 21 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження», не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення надсилається органам Національної поліції України для припинення застосування до особи тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

☝ До того ж звертаємо увагу, що відповідно до Сімейного кодексу України аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини, а також одним з гарантованих законом джерел її існування. Так, наявність у особи заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше ніж три місяці є підставою для внесення відомостей щодо неї до Єдиного реєстру боржників. Ці дані доступні на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України ➡ https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

⚠ Згідно з новими змінами до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» будуть підлягати призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, що мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці (пункт 3 частини першої статті 23).

🔎 Більше інформації про зміни можна знайти за посиланням ➡ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0539-24#Text