Великолепетиська селищна рада

«Калькулятор фейків» дає змогу кожному українцю швидко з’ясувати, правдива перед ним новина чи фейкова. Користування інструментом дуже просте

Дата: 13.06.2024 11:00

«Асоціація інноваційної та цифрової освіти» та ГО Детектор медіа за сприяння Міністерство культури та інформаційної політики України і Національного демократичного інституту (NDI) розробили інноваційний інструмент «Калькулятор фейків», який дає змогу кожному українцю швидко з’ясувати, правдива перед ним новина чи фейкова.

Користування інструментом дуже просте:

1. Зайти на сайт fakecheck.in.ua та натиснути кнопку «Розпочати».

2. Слід обирати відповіді на п’ять питань, у яких розкриті основні ознаки «фейковості» інформаційного повідомлення.

3. На основі відповідей користувача система автоматично визначить, аналізована новина правдива чи фейкова. Весь процес займає лише кілька хвилин.

Сервіс «Калькулятор фейків» працює 24/7 безоплатно та без реєстрації, тож ним зможуть користуватися й ті українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Окрім «Калькулятора фейків», він передбачає:

• безоплатний мультимедійний освітній курс підвищення кваліфікації «Медіаграмотність», розроблений за міжнародними стандартами»;

• доступ до вебінарів з медіаграмотності для різних цільових аудиторій: освітян, молоді, журналістів, держслужбовців, представників громадських організацій та українців, які проживають за кордоном!»;

• запрошення на тренінги для найактивніших учасників проєкту, які проходитимуть у Києві, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку впродовж літа.

Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності