Великолепетиська селищна рада
Херсонська область, Каховський район

Ще 23 українських дитини повернулися додому з окупації

Дата: 06.08.2024 12:43
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

Команда Save Ukraine спільно з Bring Kids Back UA продовжує рятувати юних українців від російської неволі. За минулий тиждень вдалося вивезти з тимчасово окупованих Херсонської, Запорізької та Луганської областей 23 дитини, серед яких троє дітей зі статусом сироти.

В окупації кожен з них був під ризиком депортації та пройшов крізь важкі випробування:

🔹 18-річний хлопець з Енергодара, батька якого, колишнього працівника ЗАЕС, жорстоко били на його очах. Підліток досі не може отямитися від пережитого. Коли йому виповнилося 18, з'явилася реальна загроза примусової мобілізації до лав окупаційної армії.

🔹 7-річна дівчинка, яка разом з мамою пройшла через всі жахи життя в окупації. Цієї осені її б примусили піти до російської школи і мати розуміла, що за будь-яку ціну їм треба рятуватись, щоб у дитини не вкрали її українську ідентичність. Жінка раніше була працівницею училища і кілька разів відмовлялася від співпраці з окупантами. Під страхом розправи вона переховувала дітей-сиріт в гуртожитку, щоб їх не викрали російські військові.

🔹 Сестри 15 і 17 років, щоночі в окупації здригалися від найменшого шуму, адже російські військові тричі вдиралися серед ночі в їхній будинок з обшуками та влаштовували допити. На подвір'ї розмістили воєнну техніку, зробивши родину живим щитом. Окупанти виносили речі, які їм сподобалися, та погрожували, що заберуть дітей із сім’ї. Живучи в неволі, вони постійно боялися стати жертвами сексуального насильства.

🔹 16-річний підліток, якого постійно викликали на допит фсбешники та затримувала військова поліція, оскільки вважали його «злочинцем» через його відмову отримати російський паспорт.

Особливо цинічним видається «заохочення» до навчання у російських школах. Діти розповіли нам, що росіяни обіцяли платити по 10 тисяч рублів тим, хто погодиться відвідувати їхні навчальні заклади. І це в той час, коли математику в школі стала викладати прибиральниця, а англійську мову — колишній касир продуктового магазину, бо більшість вчителів відмовились від співпраці з окупаційною владою.

Дар'я Герасимчук - Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь